Дистанційне навчання

четверг, 3 декабря 2020 г.

02.12 Малюємо зиму


Настає зима. Все навколо якось непомітно змінюється. Під її холодним білим покривалом ніби завмирає життя. Краса зими крижана і недоступна, але неперевершена. Срібно-білі пейзажі заспокоюють, заворожують, зачаровують. Давайте спробуємо відтворити зимову красу на папері, це принесе вам і вашим дітям насолоду і радість.

  1. Малюємо зимовий пейзаж гуашшю, використовуючи відбитки сухого листя
  • Спочатку намалюємо фон, змішавши синю і білу фарби. Альбомний аркуш покладемо горизонтально і візьмемо для фону найбільшого пензлик.
  • Таким же великим пензлем намалюємо замети і відблиски від зірок. Відблиски повинні бути не дуже білими і яскравими. Для цього необхідно змішати білу гуаш із синьою. Нехай вони будуть тільки трохи світлішими за небо.
  • Коли фарба висохне, тонким пензлем поставимо крапки зірок яскравою білою фарбою і намалюємо темні силуети будинків і парканчиків біля них.
  • Візьмемо сухий листок будь-якого дерева, обріжемо його за розміром, якщо це необхідно, повернемо вгору опуклими прожилками та зафарбуємо його білою гуашшю. Краще фарбувати майже сухим пензлем, щоб не було занадто багато води, тому що в іншому випадку, віддрукується весь листок повністю і не вийде гарне сніжне дерево.
  • Акуратно покладемо листок на малюнок, накриємо його папером і трохи притиснемо. Можна використовувати для цього маленький валик.
  • Для різних дерев можна взяти різні листочки. Потім домалювати сніг на дахах, дерева в далині. Хоча і ці дерева теж можна віддрукувати маленькими листочками. В кінці трохи побризкати білою фарбою. Ось і вийшов симпатичний зимовий пейзаж.

24Зимняя-ночь.-Отпечатки-листьями

2. Граттаж (воскографія)

  • Спочатку виконуємо ескіз. Він необхідний для того, щоб при надряпуванні не відволікатися на творчість, а зосередитися на техніці виконання.
  • Після того, як ескіз виконаний, беремо чистий аркуш цупкого паперу і старанно натираємо його свічкою, не шкодуючи рук і сил. Це дуже важливий і відповідальний момент, від якого залежить якість роботи, тому що місця на аркуші, які не покриті воском,  не будуть продряпуватись.
  • Мочаємо пензлика у воду, гарненько намилюємо в шматок мила, занурюємо в гуаш і акуратно, шар за шаром наносимо на лист. При необхідності процедуру повторюємо, лист повинен бути старанно покритий гуашшю. Мило необхідне для того, що б гуаш не згорталася на восковій поверхні в крапельки, а забарвлювала поверхню аркуша.
  • Далі кладемо перед собою ескіз і намагаємося перенести малюнок на підготовлений лист.
  • Загостреним предметом надряпуємо лінії і штрихи, що відкривають колір основи. Професійні художники, що працюють в техніці граттажа, використовують набори спеціальних різців. Початківці цілком можуть обійтися цвяшком, в’язальної спицею, зубочисткою, паличкою або іншими підручними інструментами.

foto15231foto15236

3. Малюємо «снігом»

Імітувати сніг на малюнку можна по-різному:

  • Малюємо клеєм ПВА і манкою. Прямо з тюбика видавлюємо потрібну кількість клею, при необхідності можна розмазати пензликом (якщо планується закрити великі поверхні). Посипаємо зображення манкою. Після висихання здуваємо надлишки крупи.
  • Малюємо зубною пастою. Зубна паста відмінно виконує роль «снігу» на малюнках. Її можна підфарбувати аквареллю або гуашшю, якщо потрібно отримати кольорове зображення.
  • Малюємо сіллю і борошном. 1/2 склянки води змішуємо з 1/2 склянки солі і такою ж кількістю борошна. Добре розмішуємо «сніг» і малюємо зиму!

ris-zimu-123e62f6d51dc840365d9bb2ee17d90f8d.jpg

4. Малюємо воском

Незвично виглядають малюнки, намальовані воском. Використовуючи звичайну (не кольорову) свічку або білий восковий олівець малюємо зимовий пейзаж, а потім покриваємо лист темною фарбою. Зображення «проявляється» прямо на очах! Дітям дуже подобається.

76f782fd5b0e30edef8e2af14325621c.jpg

5. Зимові малюнки “Об’ємна сніжна фарба”

Якщо змішати в рівних пропорціях клей ПВА і піну для гоління, то вийде чудова повітряна сніжна фарба. Нею  можна малювати сніжинки, сніговиків, білих ведмедів або зимові пейзажі. Для краси можна додати в фарбу блискітки. При малюванні такою фарбою краще спочатку простим олівцем позначити контури малюнка, а потім вже розфарбувати його фарбою. Через якийсь час вона застигне, і вийде об’ємна зимова картина.

ris-zimu-5

6. Малюємо в техніці “набриск”

За допомогою нетрадиційної техніки малювання під назвою “набризк” можна зобразити сніжно-туманне містечко.  Спочатку з картону треба вирізати будиночки, накласти  їх на щільний папір або картон темно-синього кольору, потім забризкати все білою фарбою за допомогою старої зубної щітки та гребінця. Для цього наносимо фарбу на зубну щітку, після чого водимо нею по гребінцю над аркушем паперу, в результаті чого лист покривається дрібними бризками фарби. Коли фарба підсохне, треба акуратно зняти картонний шаблон.

win02

Ще є багато способів зобразити сніг та зимові візерунки, наприклад, ватною паличкою, пальчиками чи гумкою простого олівця, їх можна придумати і самому, а малюнки так і назвати «Зимова фантазія».  Також можна пофантазувати з кольорами і відтінками, створювати синьо-срібно-білий настрій всіма можливими способами. Для фону згодиться і чорний. До речі, якщо до чорної фарби додати синій і фіолетовий – отримаєте чорний холодний, а додавши червоного або коричневого – будете мати чорний теплий. Тож створюйте затишок і тепло у своєму класі та оселі, як контраст до холодного спокою зимової природи. Натхнення вам і радості!

Комментариев нет:

Отправить комментарий