Дистанційне навчання

вторник, 14 апреля 2020 г.

14.04 Діти вдома: поради батькам на період карантину

Діти вдома: поради батькам на період карантину


Кабінет Міністрів України ухвалив запровадження в Україні тритижневого карантину для усіх закладів освіти. Тож перед батьками постає питання, чи варто залишати дитину одну вдома.
Патрульна поліція радить провести оцінку середовища, в якому ви залишаєте дитину. Не буде зайвим заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).
Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.
Слід також нагадати дітям про безпечну поведінку під час прогулянок. Охоронці правопорядку все частіше помічають неповнолітніх, що знаходять для себе розваги у недобудовах, тож патрульні проводять профілактичні бесіди з дітьми, пояснюючи їм, що такі ігри можуть призвести до трагічних наслідків.
Також рекомендуємо:
* перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб на пам'ять – все одно запишіть їх;
* змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти кличуть гратися на вулицю, чутно підозрілий запах та інші);
* обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах;
* підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті;
* скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків);
* розказати про небезпеки в мережі інтернет, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів;
* нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів;
* попросити дитину не розповідати друзям і стороннім, про те, що вона залишилась вдома сама;
* домовитися, що дитина не буде відповідати по телефону на дзвінки від незнайомців;
* заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.
Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.
Крім того, нагадуємо, про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий