Дистанційне навчання

среда, 17 ноября 2021 г.

19.11 Міжнародний день чоловіків

 У світі сьогодні відзначають Міжнародний день чоловіків. Це щорічне міжнародне свято. Уперше його відсвяткували 1999 року в Тринідад і Тобаго. Внаслідок це свято знайшло підтримку в Австралії, країнах Карибського басейну, Північної Америки, Азії, Європи та ООН.

Цілями створення Міжнародного дня чоловіків є привернення уваги до гендерної дискримінації та проблемі нерівності статті. Організатори свята роблять акцент на збереження здоров'я хлопчиків та чоловіків, та підкреслюються позитивний вплив чоловіків на родину та виховання дітей. На сьогодення свято відзначають у понад 60 країнах світу.

У православній церкві 19 листопада вшановують пам'ять Павла Сповідника, єпископа Малої Азії. За життя Павла йому довелося зіткнутися з численними протестами і нападами, оскільки в цей період проводилася активна діяльність, спрямована проти християнських святинь і прихильників цієї віри. Сам Павло разом зі святим Феофилактом був також схильний до гонінням і переслідуванням, у результаті чого було вбито.

Крім цього, 19 листопада вшановується пам'ять Максима Сповідника і Василя Сповідника. Вони проповідували віру в Христа і хоча не зазнали мученицької смерті, все-таки страждали від гонінь і за своє праведне життя були зараховані до лику святих. У 1797 році була освячена церква в його честь, де стали збирати реліквії, які відносяться до морської історії.

Народні прикмети на 19 листопада

  1. Лід промерзає купою на річці - в наступному році хліба багато буде
  2. Гладкий лід 19 листопада - буде багатий урожай
  3. Снігопад 19 листопада - зима теж буде сніжною
  4. Якщо людина народилася на Мотрону, то в якості талісмана їй слід носити опал. Іменинник буде досить суворим і суворим.
  5. Безвітряна погода 19 листопада - скоро морози будуть
  6. У коней хороший апетит - взимку вони не будуть страждати від хвороб
  7. Корова багато молока дає - можна сподіватися на хороші надої навіть взимку
  8. Алая зоря - буде дощ або сніг. Якщо вона видна ввечері, то на наступний день буде хмарно з проясненнями
  9. Багато зірок видно на небі - прикмета, що будуть холоди. А якщо зірок практично не видно, то на наступний день можливі снігопади
  10. Здається, що зірки знаходяться далі, ніж зазвичай - прикмета, що буде снігопад
  11. Гуси купаються у воді - чекай відлиги
  12. Зграї ворон і галок кружляють в небі - буде снігопад. Якщо птахи сидять на гілках дерев - буде морозна і вітряна погода
  13. Галки каркають голосно - наступний день буде теплим і ясним
  14. Вугілля швидко покривається золою - буде важка зима з сильними морозами

Цей день в історії:

18.11Чемним треба бути скрізь

 


17.11

 

16 листопада - Міжнародний день толерантності

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Забезпечення принципу рівності під час реалізації прав і свобод людини та громадянина є головним завданням у діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Так, Уповноваженим у рамках здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина систематично проводився моніторинг стану дотримання принципу рівності у роботі органів державної влади та місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного і приватного права.

Окрім того, Уповноваженим проводиться активна просвітницька робота, спрямована на подолання негативних стереотипів та формування толерантного ставлення до вразливих груп суспільства, а також вживаються заходи з метою запобігання та протидії дискримінації в українському суспільстві.

Уповноважений закликає бути толерантними, з розумінням та повагою ставитись один до одного, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.