Дистанційне навчання

среда, 20 мая 2020 г.

29.05

Поради батькам на літні канікули


Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті у школі знання і використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:
  • Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня;
  • Організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі;
  • Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал;
  • Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);
  • Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте;
  • Заведіть влітку окремий зошит «Мої враження» і допомагайте дитині щоденно записувати 2-3 речення про сьогоднішній день;
  • Поважайте дитину як особистість.
Усі дорослі колись були дітьми і пам`ятають, що немає більш приємного заняття аніж нічого не робити цілими днями, а тільки дивитися телевізор, бігати з друзями по вулиці і вигадувати собі різні пригоди.
Навколо дуже багато спокус. А найбільші з них – телевізор, комп`ютер та Інтернет. Ця стаття – спроба максимально розкрити тему неконтрольованого впливу з боку віртуального світу на дитину, що проводить у ньому забагато часу.
                Друже мій, телевізор
Перше, на що звертають увагу діти, яким немає чим зайнятися – телевізор. Він є у всіх і скрізь. Динамічна картинка, різноманітні шоу, фільми та переживання героїв можуть тримати увагу людини перед блакитним екраном впродовж дня. У багатьох сім`ях є кабельне або супутникове телебачення, що задовольняє потреби будь-якої аудиторії і виливає на нас тони інформації, здебільшого некорисної і навіть шкідливої для дітей до 16 років.
Уже давно минув той час, коли дитина дивилася тільки дитячі програми. Не маючи уявлення про вплив інформації на свідомість людини, діти не в змозі самостійно її відсортувати. Це завдання лягає на батьків. Технічний процес, як ми знаємо, не стоїть на місці. На сьогоднішній день сучасні телевізори оснащені функціями блокування та кодування каналів. Батьки, навіть можуть, придбати зовнішні електронні прилади, що повністю блокують телевізор в період їх відсутності.
Хотілося б відзначити перелік телеканалів за їх ефірним наповненням, які можна віднести до тих, що не бажано дивитися під час відсутності батьків. До таких, звичайно, відносяться канали еротичного характеру та такі, що транслюють насилля. Музичні канали, на кшталт М1, де транслюються кліпи з відвертими сценами. Як не дивно, але канали, що транслюють сучасні мультфільми, також бажано занести в чорний список, бо більшість з них спотворюють сприйняття реальності дитиною особливо дошкільного і раннього шкільного віку.
                Необхідні кроки
На сьогоднішній день можна перераховувати безліч сторонніх факторів, що шкідливо впливають на наших дітей, промиваючи їм їх маленький несвідомий мозок. Батьки лише можуть застерегти від деяких з них. Основними серед них є ті, що згадуються в цій статті.
Коли ми на роботі, під час шкільних канікул, то найменше, що можемо зробити – це забезпечити дитині дозований доступ як до телевізора, так і до комп`ютера. Ви маєте право і можливість на деякий час заборонити, відключити, заблокувати, сховати будь-яку техніку, яку вважаєте за потрібне, для користі і безпеки вашої ж дитини. Поговоріть зі своїми дітьми, наведіть їм негативні приклади з життя, покажіть фотографії з наслідками для здоров`я або з нехарактерним емоційним станом людини, які спровокували телебачення або комп`ютер.
Не соромтеся поговорити з батьками друзів вашої дитини. Бо, звичайно, серед них знайдуться ті, хто ніколи не чув про будь-які заборони, і завжди прийде на допомогу другу, який залишився без засобів для нормального існування.
Не дайте дитині зрозуміти, що з приходом канікул для неї настала повна свобода дій в проведенні власного часу. Давайте завдання читати, малювати, писати, прибирати свої речі. І, звичайно, перевіряйте, що було зроблено, коли ви вдома.
По можливості відправляйте дітей на дачі, в села і в табори. Але ви маєте бути впевнені в умовах перебування вашої дитини в усіх аспектах.
Залишайте дітей в секціях і гуртках, якщо є кому займатися вашою дитиною, або вона вже самостійна. Декілька годин живого спілкування з друзями і здорового навантаження в жодній мірі не завадять дитині під час канікул.
Та ніщо не замінить дитині корисно проведеного часу разом зі своїми батьками. Намагайтеся знайти більше вільного часу для своїх дітей, і вони вам будуть безмежно вдячні. Ви для них найкращий друг і вчитель, навіть, якщо вони про це ще не здогадуються.
Гарного відпочинку!

вторник, 19 мая 2020 г.

28.05 Малюємо пальчиками


27.05 Малюємо квіти


26.05 Морський пейзаж


25.05 Бджілка на лузі. Творимо красу


22.05 Корисні підказки. Увага! Інтернет.


21.05 Корисні підказки "Канікули"


20.05 Бесіда " Безпека вдома"


19.05 Подорож у минуле


18.05 Віртуальна подорож Європою


15.05 Віртуальна подорож до зоопарку



14.05 Корисні та шкідливі мікроорганізми


13.05 Ранкова зарядка на карантині


12.05

ЗАРЯДКА ДЛЯ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНу

Через карантин вся сім'я постійно проводить час вдома. І якщо для дорослих не проблема самоорганізуватися, то у дітей накопичується багато енергії, яку нікуди дівати. Крім того, перебування на дитячих і спортивних майданчиках заборонено, а уряд наполегливо рекомендує утриматися від прогулянок у парках. Тому саме час привчити дітей до регулярної зарядки.
Чому для дітей важлива рухова активність
Фізична активність відіграє важливу роль у формуванні організму. Завдяки рухливості розвивається моторика, розумові процеси, зміцнюється організм і є можливість запобігти появі безлічі хвороб. Регулярне фізичне навантаження зміцнює імунітет, а це зараз дуже важливо.
Занадто рухливим дітям зарядка допоможе заспокоїтися і правильно використовувати свою енергію. А більш повільні та спокійні діти зможуть активізуватися.
Також діти зараз можуть перебувати у пригніченому психологічному стані, адже вони не до кінця усвідомлюють, чому введені суворі обмеження і можуть уловлювати тривогу батьків через ситуацію, що склалася. Фізичні вправи допомагають боротися зі стресом і чинять позитивний вплив на емоційний стан.
Вправи для зарядки
Для зарядки можна використовувати такий комплекс вправ:
- ходьба на місці або по колу;
- біг на місці в повільному темпі;
- обертання головою по колу;
- стрибки на місці на одній або двох ногах;
- нахили корпусу вперед-назад і вправо-вліво;
- присідання;
- обертання тазом по колу.
Варіанти зарядки можна знайти на дитячому YouTube-каналі «Телеканал ПЛЮСПЛЮС». Відео записані в ігровій формі, а зарядку проводить мультяшний герой. Кожне відео закінчується формуванням корисної звички — пити воду. Ось один із прикладів подібного ролика.
Тривалість зарядки
Тривалість зарядки залежить від віку дитини:
1 —2 роки — до 5 хвилин;
3 —4 роки — 5—8 хвилин;
5 —6 років — до 10 хвилин;
7 —10 років — 10 —15 хвилин;
з 10 років — 15 —20 хвилин.
Як зацікавити дитину зарядкою
Важливо виконувати вправи разом з дитиною. Діти повторюють поведінку дорослих і переймають їхні звички. Не зовсім правильно, коли батьки змушують дитину робити зарядку, а самі в цей час лежать на дивані або сидять перед комп'ютером.
Якщо дитина в поганому настрої, не варто примушувати її виконувати вправи. Краще почекати, коли її настрій покращиться. Інакше в свідомості закріпиться асоціація «поганий настрій — зарядка».
Можна додати ігрові елементи, наприклад, пограти в супергероїв, які розминаються перед тим, як рятувати світ. Зарядка пройде набагато веселіше, якщо на фоні включити енергійну музику або ті пісні, які любить дитина.
Самоізоляція — не час сумувати. Це відмінна можливість сформувати нові корисні звички у дитини, які залишаться з нею і після закінчення карантину.

вторник, 5 мая 2020 г.

08.05 про Коронавірус дітям


07.05 Корисні підказки. Гігієна


06.05 Чим зайнятися на карантині - поради Трикуті, Квадратика і Кружка


05.05 Правила здоров'я під час карантину


04.05 Правила особистої гігієни


30.04

Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
Фізкультура, інформаційна дієта та гігієна рук. «Золоті» правила перебування дома під час карантину сформувала на своїй фейсбук-сторінці вінницький психолог, психотерапевт Аліна Хранітель.
«Враховуючи ситуацію пандемії, реакцію українців на карантин, психологічний стан багатьох сімей моїх друзів, знайомих, пацієнтів, я, як дитячий психолог, вирішила висловити свою думку та надати певні рекомендації для батьків», - розповідає Аліна.
На думку психолога, стався «інформаційний вибух» з приводу коронавірусу COVID-19. Вона корисна, необхідна та важлива. Втім, у соцмережах часто-густо розповсюджують пости, які викликають паніку або ж сміх. До прикладу, фейки про покарання батьків, чиї діти розгулюватимуть вулицею, чи заражені коронавірусом тропічні фрукти.
Такі новини викликають паніку, а вона, своєю чергою, губить імунітет, зокрема, коштом гормону стресу — кортизолу.
Інформаційне ж перевантаження, переконує психолог, призводить до стресу та змін у психіці в усіх без винятку вікових категоріях.
«Беззаперечно, коронавірус кардинально змінив та змінює життя не лише нашої країни. Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції, і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку, хобі. Проте, основним випробуванням є перебування 24 години на добу усіх членів сім’ї разом. Дійсно, карантин може стати серйозною загрозою для деяких внутрішньосімейних стосунків або принаймні для нервової системи батьків», - пояснює Аліна.
Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
У психології існує п'ять стадій прийняття стресової події, які цілком можна застосувати й до прийняття пандемії коронавірусу:
  1. Заперечення, яке фактично рятує психіку від гостроти удару на початку. На кшталт «так це десь там, у китайців», «до нас не дійде».
  2. Злість — маркер болю: несправедливо й боляче, цього не має бути, пошук винних. Чадо протестує та сперечається із дорослими. Усе тому, що в ізоляції діти не можуть жити нормальним, звичним для них життям.
  3. Торг — дії направленні на ухилення від удару (ознайомлення з рекомендаціями МОЗ, симптомами, покупка антисептиків і масок).
  4. Депресія — приходить повне усвідомлення того, що відбувається насправді.
  5. Прийняття — інтенсивність емоцій поступово знижується, з’являється можливість подивитися на світ навколо й спробувати жити по-новому.
«Всі сьогоднішні події — це те, чого раніше з нами не було, чого немає в нашому досвіді. Поряд з виконанням наказів, рекомендацій влади, медиків, щодо гігієни, ізоляції, поведінки, варто звернути увагу і на психологічний аспект карантинних заходів, пов’язаних з коронавірусом, — пише психолог, — Сьогодні батьки мають, як ніколи, багато вільного часу для спілкування з власними дітьми, якого так вкрай катастрофічно не вистачало у звичайному вирі життя».
Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
Втім, для багатьох батьків, крім COVID-19, постала нова «загроза». Це спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля в 4 стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички. Аліна пояснює: «Багато батьків здивовано помічають, що їхні діти виросли й стали «незнайомими». Стають більш помітними для батьків риси характеру, емоції, уподобання, інтереси дитини, які могли бути поза увагою, враховуючи щоденну зайнятість батьків і завантаженість дитини школою, гуртками, домашніми завданнями, спілкуванням з друзями».
Отже, чого не варто робити батькам:
  • різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;
  • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;
  • в жодному разі не варто зводити нанівець малечі. «Заспокійливі» висловлювання, на кшталт «Знайшов, про що переживати», «Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся», замінити на «Я розумію, що ти боїшся», «Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію».
  • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці.
  • не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми. А «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом.
«Золоті правила» для батьків:
  • слід пам’ятати, що ізоляція - це стрес як для дорослих, так і для малечі;
  • пояснити, що боятись - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху - у парі з інтересом: Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!
  • щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками.
  • підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки.
  • розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку;
  • по можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі;
  • сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;
  • дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.
Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
«Батькам у взаємостосунках між собою потрібно бути більш толерантними одне до одного, намагатися все обговорювати. Якщо партнер вже не витримує напруження, - потрібно дати можливість побути на самоті. Але це має бути взаємно, час для себе потрібно давати обом партнерам. В ситуаціях конфліктів між собою, батькам слід уникати ігнорування, приниження особистості партнера, егоцентризму і використовувати активне слухання, підкреслення значущості партнера. Будьте здоровими! Дотримуйтесь гігієни рук і розуму!», - додає психолог.

29.04


8 безкоштовних ресурсів на карантин для учнів початкової школи

Багато батьків учнів 14-х класів непокояться через те, що для їхніх дітей немає телеуроків. Міністерство освіти визначило, що для такої малечі користь від дистанційного навчання — мінімальна. Але ж у школах задають певні теми, а тати й мами не знають, як їх пояснити цікавіше, як хоча б мінімально оживити відео чи мультом. «Освіторія» зібрала ресурси, які можуть допомогти.
Поки що найкращі ресурси для навчання — все ж англомовні. Це не так важко, як здається: батьки мають знати англійську мову на рівні школи, щоб правильно виконувати інструкції. Самі ж уроки — це не пояснення, не розповіді, а ігри та завдання, настільки візуальні, що взагалі не потребують розуміння мови. Скажімо, задачі з математики показані на предметах, надалі йдуть рівняння, тестові завдання, «живі» цифри, які треба спіймати та привести на правильне місце.
Весь спектр програм CBeebies від BBC зробили безплатним на час карантину. Тут є постійні герої: дівчинка Сара та її качка, сестрички Неллі та Нора. Всі теми подані в ігровій формі: цікаві та різноманітні ігри, веселі тести, яскраві відео. Тут можна вивчати англійську мову, математику, географію, самообслуговування, основи здоров’я (два останні предмети мають спільні теми з нашим «Я досліджую світ»). Підійдуть для учнів 12-х класів.
Академія Хана для дітей — це безкоштовна колекція навчальних курсів для початкової школи, але є ще й додаток для дітей 68 років, який зосереджується на математиці, англійській мові та соціальних навичках. Окрім навчальних відео, є захопливі онлайн-вправи. Першачкам цікаво буде завітати до віртуальних домівок п’яти кумедних тварин з різними характерами та хобі, до яких можна долучитися. Це — герої цього додатка, які допомагають вчитися.
Хто ж відмовиться навчити монстрика читати англійською? Сервіс став безплатним на час карантину. Давно відомо: найкраще вчиться той, хто вчить інших. Тож маленькому учневі доведеться спочатку створити свого монстрика, а потім вчити його абетки та різних слів. Чарівні кольорові персонажі, дивовижний транспорт, мандри темами та фантастичні винагороди — від таких занять дітей не відтягти за вуха.
Adapted mind — математика та англійська мова для початкових класів. Схоже оформлення: мама та донька монстрики пропонують зайнятися арифметикою для 14-х класів та вивченням мови. Безкоштовно протягом місяця. Також пропонують створити свого маленького монстра, який проходитиме випробування. Ігри дуже динамічні.
Мовні курси Rosetta Stone надають безкоштовний доступ школярам на три місяці — через карантин та перехід на дистанційне навчання. Зазвичай плата сягає 50 фунтів стерлінгів. Можна опанувати за цей час ази англійської, німецької, французької, італійської та багатьох інших мов — за бажанням.
Duolingo також пропонує безкоштовно вчити мови школярам. Звісно, в ігровій формі. Отримуєте не лише доступ до уроків, а й короткі щоденні сесії практики. Серед понад 30 мов є навіть арабська, гінді, іврит.
Загалом це сервіс програмування, але саме ця версія призначена для 12-го класу, хоча старші діти теж можуть залюбки порозважатися. Школярів навчать використовувати блоки кодування для створення програм для ігор, анімації, музики та інших творчих завдань. Звісно, це вже за межами шкільної програми, але може збільшити цікавість до математики, інформатики.
8. Відео ПлюсПлюс
Матеріали українського телеканалу ПлюсПлюс чимало просунутих шкіл взяли на озброєння та використовують під час дистанційного навчання. Тож так само можна вчинити й батькам. Тут єдині для всіх відео мультгерої — Кружко, Трикутя та Квадрик. Серія «Говоримо українською» допоможе урізноманітнити завдання з мови. «Корисні підказки» та «Це — наше, і це — твоє» — з темами з предмета «Я пізнаю світ».